PORADNIK EKSPERTA JAK ZMNIEJSZYĆ KOSZTY OGRZEWANIA ZIMĄ

2017.01.20
Za oknem zima, a mroźne dni generują niestety wysokie koszty ogrzewania. Aby ogrzać nasz dom odkręcamy grzejniki do maksimum i niejednokrotnie odbija się to na naszej kieszeni. A okres grzewczy w naszym kraju trwa nierzadko ponad pół roku. Jak zaoszczędzić więc na ogrzewaniu? Najlepiej wtedy rozważyć wymianę okien i drzwi!

Szczelne okna i drzwi to podstawa

Minusowe temperatury, opady i wiatr mogą być prawdziwym problemem, gdy nasz dom czy mieszkanie są nieszczelne. Musimy zdać sobie sprawę, że przez nieszczelne okna i drzwi ucieka nawet 30% ciepła. Dlatego tak ważna jest odpowiednia inwestycja w energooszczędne okna. Kryterium tworzą parametry techniczne okna. Bardzo ważny jest tu współczynnik przenikalności ciepła Uw. Im niższa jego wartość tym mniej ciepła ucieka z domu. Na współczynnik Uw składa się wiele czynników min. odpowiednie parametry szyby i ramy oraz powierzchnia całego okna.

 

Energooszczędnie znaczy lepiej

 Warto zapytać więc sprzedawcę o odpowiednie parametry okna. Jaki pakiet szybowy wybrać: dwukomorowy, trzykomorowy, a może szyby termoizolacyjne albo dźwiękochłonne? Wszystko zależy od naszych potrzeb. Profile Clima Star firmy Filplast w pełni spełniają najżywsze standardy izolacji cieplnej i akustycznej. Posiadają dodatkową, trzecia uszczelkę pomiędzy ramą a skrzydłem, która sprawia, że okna są jeszcze cieplejsze i bardziej ciche. Drzwi z niskim progiem i podbudową termiczną która jest mrozoodporna również zwiększą szczelność i za-gwarantują lepszą izolację.

 

Rolety nie tylko na słońce

 Kupując okna warto rozważyć dodatkowy zakup jakim są rolety. Pomiędzy oknem a pancerzem rolety powstaje tzw. poduszka powietrzna, działająca jak dodatkowa warstwa izolująca. W okresie zimowym rolety zewnętrzne zmniejszają zapotrzebowanie budynku na energię, znacząco obniżając koszty ogrzewania (nawet do 30%). Filplast w swojej ofercie posiada rolety zarówno z PCW, jak i wykonane z aluminium. Szeroką gamę rolet nalewacyjnych, naokiennych czy podtynkowych - w zależności od potrzeb klienta.

W jaki sposób zadbać więc o ciepło we własnych czterech kątach? Wybrać z głową odpowiednie okna, drzwi i rolety, wtedy żadna zima nie będzie nam straszna. 

Zobacz także: Promocja zimowa

Polecane artykuły

Pozostałe aktualności