Rolety elewacyjne
Rekomendujemy rolety tego typu do stosowania w nowych oraz modernizowanych budynkach. Mogą być montowane niezależnie od okien, na dowolnym etapie realizacji inwestycji. Roleta naelewacyjna jest zwijana do skrzynki znajdującej się na ścianie lub w ościeżnicy. Oferujemy szeroki wybór kolorów i kształtów skrzynek. Ten typ rolety może być również zabudowany podtynkowo, wtedy skrzynka i prowadnice są schowane we wnęce okiennej.
Rolety elewacyjne podtynkowe
System podtynkowy mocowany we wnęce muru nad otworem okiennym. Elementy podtynkowe rolety nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża i nie naruszają szczelności budynku.
Rolety naokienne
Rolety tego typu mogą być montowane zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Rolety naokienne wymagają jednak montażu wraz z oknem. To sprawia, że konstrukcja jest ukryta we wnęce okna, co dobrze wpływa na estetykę i spójność całego budynku. Rolety naokienne są dostępne w dwóch wersjach: z widoczną częścią czołową skrzynki lub w wariancie przygotowanym pod otynk. Oferujemy szeroki wybór kolorów.
Polecane produkty
Z tej kategorii
Roleta RMK to roleta zewnętrzna, która może być zamontowana wraz z moskitierą. Komorowa budowa skrzynki rolety zapewnia niski współczynnik przenikalności…
ROKA-TOP® 2 RG to szczelny i wytrzymały system rekomendowany zarówno do nowych, jak i do remontowanych budynków energooszczędnych oraz…
Systemy SP i SP-E zostały zaprojektowane tak, by zatrzymywały ciepło wewnątrz budynku. Dodatkowo w tych modelach rolet możliwe jest zastosowanie również niezależnej…
Wariant standardowy skrzynki charakteryzujący się wysoką sztywnością i stabilnością. Mocowany do ościeżnicy panel boczny z pianki…
RK Therm to innowacyjna roleta naokienna, która zredukuje wydatki na ogrzewanie i chłodzenie nawet o 30% w perspektywie roku! Dodaktową zaletą tego…
Veka Variant 2.0 to roleta zewnętrzna o bardzo wysokich parametrach cieplnych i akustycznych. Opcjonalnie występuje w wariancie z wmontowaną…
System przeznaczony głównie do stosowania w modernizowanych budynkach. Skrzynki są wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej, mogą mieć kształt pięciokątny (SK) lub owalny…
Rolety zewnętrzne okienne
Głównym zadaniem rolet zewnętrznych jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem, a także zapewnienie większego poczucia prywatności wewnątrz budynku. Rolety stanowią również ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych.
Konstrukcje te dzielimy ze względu na możliwe warianty zabudowy. Wyróżniamy trzy typy rolet:
- rolety naelewacyjne,
- rolety naokienne,
- rolety podtynkowe.
Który rodzaj konstrukcji wybrać do domu? Więcej na temat optymalnego doboru rolet zewnętrznych piszemy tutaj.
Funkcje rolet
Rolety nie tylko chronią przed światłem i spojrzeniami dociekliwych sąsiadów. Konstrukcje spełniają najczęściej kilka funkcji jednocześnie: zapewniają w budynku dodatkową izolację termiczną, akustyczną i chronią przed działaniem warunków atmosferycznych. Są także barierą przed potencjalnymi intruzami, dzięki czemu zwiększają poczucie bezpieczeństwa domowników.
Rolety naelewacyjne
Są rekomendowane do modernizowanych budynków. Do ich montażu nie jest konieczna wymiana okien. Roleta zwijana jest do skrzynki zamontowanej na ścianie budynku lub w ościeżnicy.
Rolety naokienne
Konstrukcje naokienne są montowane we wnęce razem z oknem. Można je stosować zarówno w nowym budownictwie, jak i w budynkach remontowanych. Rolety naokienne pozwalają zaoszczędzić nawet 30% ciepła i doskonale sprawdzają się w domach pasywnych.
Konstrukcje podtynkowe
Rolety ukryte w elewacji, czyli rolety podtynkowe cechują się świetną izolacją termiczną i dźwiękochłonnością. Montaż tych rolet należy zaplanować już na etapie projektu architektonicznego. Specjalna konstrukcja skrzynki umożliwia schowanie jej w elewacji.
Rodzaje sterowania
Rolety zewnętrzne mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie. Wybór sterowania ręcznego wiąże się z niższymi kosztami zakupu rolety, jednak takie rozwiązanie z pewnością nie należy do najbardziej komfortowych. Dlatego coraz częściej inwestorzy stawiają na sterowanie elektryczne, które nie wymaga większego wysiłku od użytkownika, a także pozwala na sterowanie roletą na odległość. Dzięki niemu możemy także zaoszczędzić czas – szczególnie gdy do zasłonięcia lub odsłonięcia mamy większą ilość rolet.
Warto wspomnieć także o zautomatyzowanym sterowaniu elektrycznym, które może być sprzężone z np. z czujnikiem pogodowym lub systemem smart home. Takie rozwiązanie pozwala na dostosowanie rolet np. do warunków atmosferycznych czy pory dnia.