Szklane ściany działowe – dlaczego warto je wybrać?
Szklane ściany działowe są rozwiązaniem coraz częściej wybieranym w nowoczesnym budownictwie biurowym, galeriach handlowych i budynkach użyteczności publicznej. Skutecznie doświetlają wnętrza, zapewniają bardzo dobrą funkcjonalność i dodają pomieszczeniom nowoczesnego charakteru.
Duże, otwarte przestrzenie kryją w sobie ogromny potencjał do zagospodarowania. Warto przy ich projektowaniu pomyśleć o kluczowych aspektach, które zagwarantują dobre warunki pracy i funkcjonalność. Jednymi z ważniejszych aspektów, które warto wziąć pod uwagę, są dostęp do naturalnego źródła światła oraz odpowiednie wygłuszenie poszczególnych segmentów i pomieszczeń. Innowacyjne systemy ścian wewnętrznych dają takie możliwości i jednocześnie sprawiają, że biuro wygląda nowocześnie.
Zalety ścian działowych szklanych
- Łatwo można je dostosować do koncepcji architektonicznej, dzięki czemu uzyskujemy idealny, zaplanowany wcześniej układ pomieszczeń.
- To eleganckie konstrukcje, które sprawiają, że wnętrza nabierają nowoczesnego charakteru.
- Szklane ściany tworzą spójną kompozycję z dużymi oknami oraz szklanymi fasadami – popularnymi nie tylko w nowych budynkach biurowych, ale także coraz częściej w budownictwie jedno- i wielorodzinnym.
- Szklane ściany działowe oddzielają pomieszczenia w podobny sposób, jak np. murowane ściany wewnętrzne, jednak w przeciwieństwie do nich nadają wnętrzom lekkość oraz poczucie przestronności.
- Na przekór mitom szklane ściany działowe charakteryzują się wysoką trwałością i wytrzymałością. Podstawą konstrukcji są niezawodne systemy aluminiowe, które podtrzymują szyby wykonane np. ze szkła hartowanego. Ale to nie wszystko – konstrukcje te umożliwiają również prowadzenie wewnątrz ścian kabli oraz montaż gniazdek elektrycznych.
- Nowoczesne systemy ścian wewnętrznych zapewniają dobre wygłuszenie oraz dostęp do odpowiedniej ilości światła. W zależności od użytych materiałów wypełniających ściany pozwalają na uzyskanie izolacji akustycznej nawet do 50 dB.
Który system ścian wybrać?
W zależności od potrzeb można dobrać odpowiedni model konstrukcji działowych. Do biur polecamy szczególnie system AluWall 80 Office. Umożliwia on zamontowanie różnego rodzaju dodatkowych elementów, np. żaluzji międzyszybowych, standardowych gniazdek elektrycznych, poprowadzenia wewnątrz konstrukcji kabli do sprzętu elektrycznego, wypełnienie szkieletu płytami meblowymi, płytami gipsowo-kartonowymi oraz pakietami szybowymi. Doskonale izoluje dźwięki, a dzięki swojemu uniwersalnemu designowi dobrze wkomponowuje się w każdą przestrzeń biurową.
Sprawdź, jak prezentują się szklane ściany działowe w chorzowskiej fabryce i salonie samochodowym w okolicach Opola.
Równie dobrym rozwiązaniem jest system AluWall 45 Office, który umożliwia montaż różnych typów ścian działowych, okien, drzwi (zarówno przesuwnych, automatycznych, jak i wahadłowych) oraz wiatrołapów. System można również rozszerzyć o przegrody i drzwi dymoszczelne. Rozwiązanie sprawdzi się też do sal konferencyjnych.
W pomieszczeniach przeznaczonych do publicznego użytku polecamy system MB-78EI. System składa się z przeciwpożarowych, szklanych ścian. Ponadto pozwala na budowanie przegród wewnętrznych bez widocznych pionowych profili. Do jego atutów zalicza się także możliwość tworzenia dużych powierzchni ścian działowych – do wysokości 3,6 m. Co ważne, posiada on odporność ogniową w klasach EI30 i EI60. Świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa — odgrodzenia stref pożarowych i sprawnej ewakuacji osób.
Masz pytania dotyczące wyceny lub projektu? Skontaktuj się z naszymi doradcami!